Bikový malevilský festival začíná v páteční podvečer 15. června 2012 nejen výdejem startovních čísel, ale i oficiálním zahájením evropského mistrovství a koncertem hudebních skupin. Program, kde si na své přijde opravdu každý, kdo má rád kolo a rád se baví.

Připravují se závody pro hobíky, děti, bike-trialisty, MTB-orienťáky. Svojí kategorii najdou handicapovaní, samozřejmostí posledních let bude rodinná Čoko jízda. Vrcholem Malevil Bike weekendu pak bude v neděli 17. 6. 2012 závod Mistrovství Evropy v MTB marathonu kategorie ELITE mužů a žen. Na vítěze krom dresu pro mistra Evropy čeká i 200 bodů do rankingu UCI!! Body do žebříčku si z Malevil Cupu odveze prvních 40 mužů a žen celkového pořadí. Zvláště čeští závodníci tak budou mít jedinečnou šanci si díky bodům vylepšit své startovní pozice na mezinárodních závodech.

Pro „hobíky“ se tak naskýtá jedinečná možnost poměřit své síly s nejlepšími marathonci a XC jezdci Evropy. Krom královské trasy na 100 km opět připravujeme i trasy na 65 a 40 km v mnoha věkových kategoriích. Dovolíme si proto zveřejnit pár základních informací, na které se již teď mnozí ptáte.

Přihlášky k závodu Mistrovství Evropy XCM Malevil Cup 2012

Přihlásit k závodu Mistrovství Evropy v MTB marathonu Malevil cup 2012 se může každý držitel platné mezinárodní licence UCI kategorie ELITE muži/ženy nebo licence kategorie U23. Závodí se podle soutěžního řádu (reglementu) UCI. Vystavení licence stojí 500,- Kč. Žádost o vydání licence může podat oddíl cyklistiky, který má platnou registraci u ČSC. Ostatní se mohou zúčastnit marathonu, a to i na trase A 100 km, B 95 km. Klasifikováni budou v jim příslušné věkové kategorii HOBBY.

Základní informace k trasám marathonu

Trasy na 100 /65 a 40 kilometrů budou až na kosmetické úpravy totožné s rokem 2011. Novinkou pro tento rok je rozdílná náročnost královské trasy marathonu pro ženy oproti mužům. Došlo k jejímu zkrácení o cca 5 km /200 v.m. v poslední třetině pod vrcholem Luž (Lauche).

Nově tak budou vypsány trasy A 100 km – muži ELITE / HOBBY, B 95 km – ženy ELITE / HOBBY, C 65 km HOBBY, D 40 km HOBBY / Junior / HAND.

Další informace k trasám závodu naleznete na našich webových stránkách www.paklisport.cz, kde je i předběžný program Malevil bike weekendu / Mistrovství Evropy MTB marathonu.

Foto: Martin Buk

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..