Již tuto neděli 15. září se začne psát nová historie varnsdorfské cyklistiky. V největším městě Šluknovského výběžku se uskuteční 1. ročník cyklistického závodu GEMA XC Hrádek. Když se řekne cross country, tak to znamená kromě olympijské disciplíny také velmi náročnou trať, a to jak fyzicky, tak zejména technicky.

plakát

A XC na Hrádku se v tomto ohledu nemá rozhodně za co stydět! Okruh měřící sotva 1,7 km prověří tělesné schránky i těch nejzdatnějších borců. V každém kole nastoupáte totiž 80 metrů, což je už pořádná porce. Okruh je zajímavý také tím, že minimálně jeho 1/3 vede na německém území, takže “občanky” s sebou! Poslední devizou trati je jeho v základu kamenitý podklad, takže i za mokra je trať relativně pevná a čistá, bahno tu příliš nečekejte.

Kdo si netroufne sednout přímo na kolo, měl by přijít alespoň zafandit. Podívaná to bude vskutku zajímavá. Závodníci se na trati příliš velkou rychlostí nepohybují, okruh je divácky velmi atraktivní, takže bude neustále na co koukat.

Starty hlavních dvou závodů jsou od 12 a od 13:30, nicméně program začíná již od 10h. V mezičase můžete vyběhnout na rozhlednu a podívat se po okolí.

Více informací hledejte na webu závodu, těšíme se na vás!

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..