Podle předpovědi počasí nás čeká slunečný víkend s letními teplotami. Počasí tedy naprosto ideální ke strávení neděle v sedle kola na 5. ročníku Bike4u.cz Ratibořického MTB maratónu. Závod je připraven a přínášíme  poslední praktické informace před odjezdem do Úpice. Těšíme se na setkání s Vámi na startovní čáře a společně strávený jarní den!

Parkování je na škvárové ploše vedle stadionu. Dbejte pokynů pořadatelů a snažte se řadit tak, aby se na parkoviště vešlo co nejvíce aut. Asfaltová plocha za tribunou je vyhrazena pro pořadatele, sanitu apod. NEPARKUTE ZDE PROSÍM! Ulehčíte nám tím práci.

Kancelář závodu
 bude umístěna ve stanu vedle tribuny stadiónu a bude rozdělena na tři části – pro předem přihlášené, nové registrace a dětské závody. Mezi předem přihlášenými jsou evidováni pouze ti závodníci, kteří již mají zaplacené startovné. Ti, kteří startovné ještě nezaplatili, se budou muset na místě přihlásit znovu. Nenechávejte prezentaci na poslední chvíli, pomůžete tak jejímu hladkému průběhu a zároveň se sami vyhnete zbytečným stresovým situacím. Kancelář je otevřena od 8.30 hodin a uzávěrka přihlášek je v 11.30 hodin. Navíc prvních 500 registrovaných závodníků získá 1 balení sportovní BIO výživy Frullá

Firemní týmy je možné přihlásit i na místě v kanceláři závodu. Podmínky jsou stále stejné. Přihlaste jendotlivé členy týmu a vyplňte přihlášku týmu. Zaplatíte startovné za 4 závodníky ve výši 1800,- Kč (1 je zdarma). Nezapomeňte, že součástí týmu musí být alespoň jedna žena a může být max. 1 závodník s licení UCI.

Změna registračních údajů 
nebo přehlášení na jiného závodníka je možná v kanceláři závodu za administrační poplatek 100,- Kč.

Zpracování výsledků bude zajištěno systémem Sport Challenge. Každý závodník získá originální startovní číslo, které v sobě již má čip. Nemusíte se tudíž kroužkovat, platit zálohu ani se v cíli starat o vrácení čipu.

Start a cíl bude situován na oválu místního stadiónu Sparta. Řazení na start začne v 11.30 a hromadný start všech závodníků pak proběhne v pravé poledne. I letos jsme se rozhodli zřídit tzv. první startovací vlnu do které se může přihlásit každý, kdo vloni dojel do 50. místa v celkovém hodnocení nebo mu bude udělena divoká karta pořadatelem. Řazení do druhé (hlavní) vlny probíhá odzadu, takže kdo dřív přijde, ten dřív jede. Cílový limit je stanoven na 16.00 hodin, což vloni stihli bez problému všichni závodníci.

Zázemí závodu je situováno v areálu stadiónu. Parkoviště na škvárovém hřišti, kancelář ve stanu vedle tribuny, WC a šatny se sprchami v tribuně. K dispozici bude také občerstvovací stan a samostatný stánek pro výdej jídla a pití závodníkům v cíli.

Občerstvení pro závodníky bude letos formou čerstvých domácích bagety s kuřecími řízky nebo kapustovými karbanátky. U výdeje baget se bude točit nealkoholické pivo Samson. Lístek na nápoj můžete uplatnit i v občerstvovacím stanu (Pivo Samson a točená limonáda).

Mytí kol bude letos samoobslužné na asfaltové ploše BMX parku vedle tribuny. K dispozici bude několik hadic s tekoucí vodou

Ceny pro nejlepší závodníky jsou dárkové poukazy hlavního sponzora závodu – on-line shopu Bike4u.cz, které jsou připraveny pro první tři závodníky ve všech kategoriích, včetně dětských. Každý závodník pak má šanci vyhrát v tombole, kde bude opět hlavní cenou kolo Apache.

Prodejní stánky zde budou mít tradičně firmy Eleven a Jízdní kola Bárta. Budete si tedy moci před i po závodě koupit sportovní oblečení, sportovní výživu Nutrend, různé doplňky, náhradní duše, bidony, servisní nářadí apod.

Pamětní tričko s logem závodu dostane každý, kdo se včas přihlásil (do 13.4.). V registračním sáčku najdete poukaz na tričko, které Vám bude vydáno v kanceláři závodu na odděleném místě. Pár kousků triček jsme objednali navíc a tak budete mít možnost si jej zakoupit ve stánku SR Suntour za 150,- Kč.

Časový program závodu:

08.30 Otevření kanceláře závodu
11.30 Ukončení prezentace / řazení na start závodu
12.00 Start hlavního závodu na 48 km
12.05 Start závodu předškolních
12.15 Start závodu dění na 12 km
12.20 Start závodu přípravky
13.30 očekávaný dojezd vítěze hlavního závodu
16.00 slavnostní vyhlášení výsledků a losování závodnické tomboly

Kompletní informace o závodě najdete na www.ratiborickymaraton.cz.

Staňte se fanouškem stránky Bajkování v Jestřebích horách a mějte aktuální přehled o nejen bikovém dění v tomto cyklistice zaslíbeném regionu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..