Není nad to, strávit den s rodinou aktivně v malebné přírodě, s možností ubytování na Lipně. Letos proběhne již 6. ročník závodu Kolo-toč.

Při tomto závodu cyklisté i bruslaři vyjíždí z Lipna nad Vltavou na malý okruh okolo lipenského jezera. Jezdit lze i po trase Lipenská hřebenovka, která je zpestřením od roku 2014. Každý rok čekají na návštěvníky jiné akce.

Lipenská hřebenovka

Tato trasa je určena pro cyklisty. Stačí vyjet zdarma lanovkou ke Stezce v korunách stromů, odtud po vyznačené cestě mohou jet překrásnou přírodou až do Frymburku. Zde se napojí na stálou trasu.

Kolo-toč pro rodiny s dětmi i jednotlivce

Letošní ročník se bude konat 28. září. Tato akce je vhodná pro rodiny s dětmi, seniory i jednotlivce, aktivní i rekreační sportovce, zkrátka pro všechny, kdo mají rádi přírodu a sport.

Akce začíná v 10 hodin v Lipně nad Vltavou v přístavu u budovy Kapitanátu, proto je lepší si zajistit vhodné ubytování na Lipně nebo ve Frymburku. Rovněž si zde můžete půjčit kola a brusle. Cesta je určena po jezerní cyklo-trase, směrem na Frymburk, přívozem na Frýdavu, přes Přední Výtoň zpět do Lipna nad Vltavou.

Po cestě na cyklisty i bruslaře čeká řada příjemných zastávek a atrakcí, například pro děti skákací hrad. Trasa lipenského KOLO-toče měří zhruba 20 km.  Cyklisté mohou vyrazit na hřebenovku a na trasu Kolo-toče se připojí ve Frymburku.  Děti mohou plnit různé úkoly. Pro děti je například vstup zdarma do Aquaworldu, lanový park zdarma, atd. Přijeďte se s rodinou pobavit, vyzkoušet si svou zručnost, sportovního ducha.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..