Iternetový server zaměřený na cyklistický trénink se již naplno připravuje na přicházející bikovou sezónu. Díky propracovanému tréninku a především leadrovi Honzovi Hruškovi bude snahou opět útočit na přední pozice v bikových maratonech..

Složení teamu, cíle sezóny 2009

Team bude mít zastoupení, stejně jako v loňském roce, jak v kategorii elite, tak ve většině věkových kategorií a bude se prezentovat napříč širokým polem MTB závodů, ke kterým pro zpestření přidá i silnici, etapové a štafetové závody. V následující sezóně bude žlutomodrý dres CYKLOTRENINK.com oblékat 12 jezdců závodního teamu.

V kategorii elite se představí Jan Hruška, vítěz mnoha mnoha mezinárodních cyklistických závodů, mimo jiné etapy na Giro d´Italia, který po loňské první bajkové a hned velmi úspěšné sezóně hodlá pokračovat ve své kariéře v disciplíně MTB. Hruška, který se vloni postavil premiérově na start většiny českých maratonů, si ze sezóny odnesl kromě celkového vítězství v českém poháru v půlmaratonu (ČP ½ MX) také řadu dílčích vítězství ať už v závodech Českého poháru v maratonu (ČP MX Malevil Cup, Extreme Bike Brdy), závodů seriálu Kolo pro život (Orlík, Olomoucká padesátka, Karlštejn Tour) nebo druhé místo z mistrovství republiky v silniční časovce.

Jan Hruška se bude specializovat především na závody Českého poháru MX a ½ MX, mistrovství republiky v těchto závodech, závody Kola pro život a stejně jako v loňském roce plánuje pro zpestření sezóny také několik extrémních štafetových závodů.

Dalšími členy teamu CYKLOTRENINK.com jsou Zbyněk Kugler (M30), Jan Šťastný (M30), Josef Soušek (M50), Pavel Šimek (M40), Jan Sušánka (M30), Petr Dobrý (M30), David Tomáš (M40), Jiří Beneš (M50), Lukáš Novák (M50) a junior Jan Chytil (M18).

Realizační team tvoří kromě MUDr. Karla Martinka také Jan Třesohlavý, který bude zajišťovat teamu podporu na závodech a mechanik Lukáš Klezl z Bicycle Cafe.

Jarní příprava

Jarní přípravu zahájili někteří členové teamu individuálně již začátkem února na Kanárských ostrovech, kde najížděli potřebné objemy do sezóny. Jan Hruška trénuje od poloviny února ve Španělsku, v Benidormu ve Valencii. Podmínky pro trénink jsou zde ideální, teplota se pohybuje mezi 16 – 22 stupni Celsia. Hruška zůstává ve Valencii až do konce března.

„Ve Španělsku se připravuji na sezónu již několik let, přímořské klimatické podmínky jsou zde již na počátku roku příznivé, výhodná je i poloha – můžu volit profily od rovinatých po výrazně kopcovité”, říká Jan Hruška.

Společnou přípravu team absolvuje koncem března dvoutýdenním soustředěním na Mallorce, na které naváže v dubnu prvními závody.

Titanový skvost Litespeed

Co se týče materiálního zajištění teamu, novinkou bude pro tuto sezónu titanové kolo Litespeed, jež bude Jan Hruška vozit jako vůbec první profesionál v České republice. Jak říká Lukáš Klezl, výhradní prodejce kol Litespeed v České republice, „americký Litespeed je světová jednička v high technologiích titanových rámů, samozřejmě těch nejlehčích. Celosvětově Litespeed podporuje nejlepší sportovce a v České republice bude tímto sportovcem Jan Hruška, jež osedlá model OCOEE. Říkáme-li nejlehčí, mluvíme ale stále o funkčním biku, jehož váha bude pod 9 kg”.

Honza s novým strojem Litespeed

Honza s novým strojem Litespeed

Další sponzoři

Hlavními sponzory teamu jsou pak společnosti EC Group Investment, Super poster, výživu dodá firma ENERVIT, přilby společnost Alpina, dresy ušila firma KALAS Sportswear a odborný servis a stavbu kol zajišťuje Bicycle Cafe Lukáše Klezla.

Další informace na teamové stránce www.cyklotrenink.com/team

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..