Elektrokolo FOCUS JAM² PLUS PRO hraje první ligu

,

Díky Tailored Energy Concept (T.E.C.) má elektrokolo FOCUS inovativní koncepci. Dobře promyšlené praktické detaily vlastní inovativní konstrukce podpořili vítězství v testu v aktuálním vydání časopisu EMTB 01/2017. S nákladem téměř 60.000 výtisků je to je jeden z nejvýznamnějších časopisů v oblasti E-MTB.

Testu se účastnili značky Bulls, Cube, Flyer, Focus, Haibike, Kreidler, Lapierre, Mondraker, Thömus a Trek – deset nejzajímavějších novinek roku 2017, bez ohledu na cenu.

Design se potkává s funkcí

Pryč jsou dny, kdy jste museli přijmout neatraktivní černý blok s pohonem elektrokola. Systém SHIMANO Steps (E-8000) je jednoznačně leadrem v elegantní integraci a představuje první skutečnou konkurenci pro firmu Bosch (Performance-CX). Yamaha (PW-X drive) a Panasonic jsou pozadu, pokud jde o design, protože nejsou integrovatelné. Nenápadný elegantní vzhled Shimano Steps s dobíjecí baterii integrovanou ve spodní trubce elektrokola Focus JAM² PLUS PRO, vyhrává zvláštní pochvalu.

Tailored Energy Concept

Redaktoři plně pochopili koncepci T.E.C. Kratší pravidelnou trasu je vždy možné bez jakýchkoli problémů absolvovat s lehkou integrovanou dobíjecí baterií. Výhody jsou zcela jasné: pohyblivost a snadná manipulace, a to díky snížené hmotnosti a geometrii, která se v testech i praxi tak osvědčila u klasické řady JAM. Změnu v trendu u geometrie lze jasně pozorovat „Short and sweet“ je heslo, když se budete bavit o hbitosti kola na jednotlivých tratích.

Elevation Range – nový standard?

Jak daleko a hlavně vysoko se můžete dostat se na jedno nabití akumulátoru? To je zásadní otázka a pro většinu uživatelů tohoto typu kol skutečným měřítkem pro zkoušku elektrokola. Trh tyto údaje požaduje, aby umožnil srovnání hmatatelných dat jednotlivých elektrokol.

Tento způsob testování určitě přinese mnohé konfrontace. Pro tento test byla tato nová metoda použita. Elevation Range – výškový rozsah nahradí známý „jízdní dosah“. Měří se s nejvyšší úrovní asistence. Tření, odpor vzduchu, teplota a výkyvy ve výkonnosti jezdce mají v tomto testu menší váhu. Podle časopisu EMTB naměřený údaj o nastoupaných metrech poskytuje lepší porovnatelnost pro tato elektrokola.

Focus JAM² PLUS PRO se 756 Wh akumulátorem je vítězem testu a dosahuje úctyhodných 1768 metrů v nadmořské výšce. To je následováno kolem Trek (Bosch Performance CX 250 Wh, 1457 metrů v nadmořské výšce), Bulls (Shimano Steps MTB 250 Wh, 1449 metrů v nadmořské výšce), Cube (Bosch CX 250 Wh, 1.421 metrů v nadmořské výšce) a Lapierre ( Bosch Cx, 250 Wh, 1390 metrů nadmořské výšky).

Budeme potřebovat údaje o účinnosti?

Účinnost je další detail, který by mohl získat na významu v budoucnu. To udává průměrnou spotřebu energie systému a zahrnuje jak práci pohonu, tak práci jezdce. To znamená, že baterie je při testu úplně vybita při konstantním výkonu jezdce 130 W a s definovaným stoupáním. Podobně jako u elektrických přístrojů jsou definovány kategorie A, A + a A ++. V tomto případě je Focus JAM² PLUS PRO s pohonem SHIMANO Stepss účinností 58,5% v třídě třída A + a je těsně za Trek s pohonem BOSCH Performance CX, který je na 59,8%. Žádná jednotka nedosahuje účinnosti třídy A ++.

Pozitivním krokem je udávání nového směru v uvádění výkonu kola. Dán přednost nastoupaným metrům před klasickým dojezdem, účinnosti před kapacitou ve watthodinách.

Verdikt Focus JAM² PLUS PRO

Harmonický všestranný univerzál. Modulární systém baterie, působivý výkon a design JAM² PLUS PRO. Bateriový T.E.C. pack je velmi variabilní. Kromě toho poskytuje vynikající geometrii a chování ve všech jízdních situacích.

Specifikace kola

 • FOCUS JAM² PLUS PRO
 • hmotnost 23.4 kg
 • cena €6,499 + €499 for a T.E.C. pack
 • vidlice RockShox Yari RC 140 mm
 • tlumičSram Deluxe RT 140 mm
 • pohon SHIMANO STEPS/E-8000, 756 Wh (2 x 378 Wh)
 • brzdy Shimano Deore XT
 • řazení Shimano XT-Di2, 11 x
 • sedlovka Rockshox Reverb
 • obutí Schwalbe Nobby Nic Plus 2.8″
 • kola DT Swiss
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..