Progresivní mladá česká značka Festka Bicycles, která se věnuje návrhu, designu a ruční výrobě unikátních jízdních kol a doplňků na míru, představuje nový rám Festka XCr Chrome. Rám byl vyroben na zakázku pro firmu Columbus, která již téměř sto let produkuje trubky pro stavbu rámů a patří k absolutní světové špičce.

Rám je postaven z nerezové oceli, která nese označení XCr. Netradiční průměr hlavové trubky 44 mm umožňuje použití moderních karbonových vidlic i s rozměrem 1,5″ (použít lze i klasický rozměr 1 1/8″). Rám vyniká vysokou pevností a dlouhou životností. Unikátní chromové lakování (k dispozici v široké paletě barevných variant) je výsledkem mnohadenní pečlivé práce.

Rám bude vystaven od 28. 8. do 31.8.2013 na veletrhu EUROBIKE v německém Friedrichshafenu na stánku firmy Columbus (hala A6 – stánek101).

Rám je stavěn vždy na míru jezdci. Cena setu rámu + vidlice je 85 000,- Kč.

Rám je stavěn vždy na míru jezdci. Cena setu rámu + vidlice je 85 000,- Kč.

O Festka Bicycles

Jsme skupina lidí různých profesí, společně vyrábíme cyklistické rámy, kombinujeme precizní řemeslné zpracování s vyspělými technologiemi a uměním. Rámy vyrábíme na přání zákazníků, tak abychom jim co nejvíce umocnili zážitek z jízdy na kole. Každé naše kolo je originál. K výrobě využíváme převážně karbon a ocel.

Dnes se velká část cyklistické produkce vyrábí na Taiwanu a v Číně, tím se vytratilo řemeslo, ale i inovace. My vracíme do výroby rámů obojí. Milujeme práci s karbonem. Stavíme kola, která jsou pevná, lehká a spolehlivá. Na vývoji se podílí špičkoví odborníci z oboru. Ke každému zákazníkovi přistupujeme jako by to byl vítěz Tour de France. Pečlivě vás změříme, nakreslíme rám, náš designér připraví originální design a nakonec vás na kolo usadíme.

A jdeme i mnohem dál – co třeba vlastní kolekce dresu, která ladí jen a jen s vaším kolem? Snažíme se dělat věci originálně a poctivě, díky tomu se těšíme na každý nový den. Festka se snaží nabídnout svým zákazníkům full custom servis od rámů, přes dresy až po zajištění tréninků či cest za cyklistikou. Nabízí a zajišťuje vše, co cyklista může potřebovat.

Festka vstoupila do povědomí s rámy ze sendvičových trubek vlastní konstrukce, které jsou velmi odolné vůči proražení. V letošním roce představila novou generaci trubek, které pohlcují nežádoucí vibrace. Cílem Festka je neustále vyvíjet a zlepšovat své produkty a služby ke spokojenosti svých zákazníků.