futuroskopeCyklistka Gabriela Slámová podepsala smlouvu s francouzským týmem Vienne-Futuroscope a v únoru s tímto týmem absolvuje první závody. V roce 2009 se jedna z nejlepších českých juniorských reprezentantek v ČR stala mistryní ČR na silnici a vždy se umísťovala vysoko i v elitní kategorii žen.

Na vrcholných kláních ve světě ukázala, že s ní musí také počítat, zejména když na MS juniorů na dráze v omniu získala bronzovou medaili a na silnici obsadila 21. pozici, i přes technické problémy v závodě, na ME juniorů na dráze pak získala v disciplíně scratch stříbrnou medaili.

Tyto kvalitní výsledky jí pomohly i díky podpoře několika lidí (Miluše Flašková, táta Igor Sláma atd..) k odcestování do země cyklistice zaslíbené, Itálie, kde startovala v italském týmu SYSTEM DATA na několika závodech. Toto účinkování vyvrcholilo startem na prestižním závodě GIRO DI TOSCANA.

gabrielaslamova

Závěr roku 2009 byl však pro Gabrielu nejúspěšnější, když se po několika měsících jednání a osobních setkání s managery předních cyklistických teamů podařilo pro Gábinu předjednat 4 zajímavé nabídky. Nakonec Gabriela podepsala smlouvu s francouzský teamem VIENNE-FUTUROSCOPE, který se účastní dráhových a silničních závodů té nejvyšší kategorie na světě v kalendáři UCI.

Gabrielu Sámovou nyní čeká v roce 2010 individuální soustředění na Malorce, v únoru pak první ostrý test a start s novým týmem na dráze, a to 2. února 2010. Celý měsíc by měla zůstat s týmem, kde by měla mít i soustředění, 6. března 2010 pak oficiální představení týmu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..