Ač nám to ani nepřijde, slavíme letošním ročníkem jubileum X. Kytlice X duatlonu, a tak si Vás dovolujeme pozvat na tuto již tradiční sportovně kulturní akci, pro kterou byl letos stanoven termín 18. září, tedy nedělní volno. Zázemí akce v Kytlici u České Kamenice nezměněno, takže se můžete opět těšit na perfektní jízdu nejen během závodu!

Kytlice 2011 X Duatlon je finálovým kláním Libereckého poháru v triatlonu a duatlonu a zároveň Mistrovstvím LB kraje v duatlonu, Poháru Cyklorenovy, závodem pro širokou veřejnost a hlavně pro všechny, co mají rádi zábavu a sport v příjemném prostředí Lužických hor. Distance hlavního závodu jsou zachovány z předchozích ročníků (5 km běh – 20 km MTB – 3 km běh), stejně tak jako loňská vydařená biková část s několika singl treky.

Absolutní novinkou je však zbrusu nový web závodu, kde račte surfovat a registrovat se do jednotlivých kategorií letošního jubilejního  ročníku. Zvýhodněné startovné je pro přihlášené do 5. září.

Společně s hlavním závodem startuje open pretěk (3 km běh – 10 km MTB – 0,5 km běh) a závod žactva na trati open závodu. Trať  je “přizpůsobena” pro méně náročné atlety, či pro ty, kteří chtějí tento sport poprvé otestovat a zjistit, že je fakt super.

Profíci si přijdou na své zejména z důvodu již tradičně silné konkurence, hobíci a rekreanti si své užijí nejenom díky nádherné krajině Lužických hor, ale i díky nevšednímu zážitku duatlonového adrenalinu. Závodí také dvoučlenné štafety (běžec + cyklista), které jsou každým rokem zábavnější a prestižnější součástí celé akce. Nejedná se o žádné mistrovství světa, tak jestli máte nějaký jednostopý bezmotorový povoz, přijeďte si zasportovat a pobavit.

Online registrace jsou spuštěny na webových stránkách závodu www.xdk.cz.

Hromadný start všech kategorií je v 11 hodin (do 10.30 hod prezentace). Fajn zbytek léta a pošetřete nějaké síly na Kytlici!

Pořadatelé Outdoor sports Okrouhlá

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..