Přední výrobce zapletených kol představí na veletrhu For Bikes v Praze prostřednictvím společnosti Kolokrám dvě zásadní novinky. Německý Carbon Sports patří spolu se svojí mateřskou firmou Wissler-Group mezi opravdovou špičku zpracovatelů karbonu, o čemž svědčí mimo jiné i prestižní záležitost v podobě dodávek součástí satelitů pro evropský navigační systém ESA. Krychle o hraně 150cm je vyrobena s přesností mikronů, musí vydržet síly kolem 10 G a přitom váží necelých 50 kg…  Nelze se pak divit výsledku, když stejné technologie použije i pro výrobu zapletených kol.

Přestože by vývojové oddělení firmy Lightweight mohlo mít relativně pohov, jelikož veškeré výsledky různých testů zapletených kol mívají většinou stejného vítěze, rozhodně nespí a dále posouvá hranice. Přestože kola Lightweight Standard C patří jednoznačně mezi nejlepší plášťové výplety, které jdou koupit, přesto přichází na trh jejich nová generace.

Meilenstein C

Doslova “mezníkem”, což je překlad německého názvu kol, je nasazení nejnovějších karbonových materiálů, používaných v leteckém a vesmírném průmyslu, v cyklistickém oboru. To přináší výraznou změnu vzhledu karbonové pleteniny a zásadní změny ve výrobní technologii. Celý proces je pod maximální kontrolou během každé sekundy výroby, různé části jsou vyráběny při různých teplotách a vlastnosti výsledného produktu jsou tak pod ještě větší kontrolou.

Cílem vývoje bylo:

  • vytvořit kola 100% použitelná pro každodenní provoz, s vysoce sportovními vlastnostmi a z exkluzivního materiálu
  • zdvojnásobit tepelnou odolnost brzdné plochy a učinit tak kola odolná jakékoliv teplotě, která může při brzdění byť jen teoreticky nastat
  • minimalizovat opotřebení brzdné plochy

Ostatní vlastnosti, typické pro produkty Lightweight, nebylo potřeba vylepšovat. Maximální tuhost, aerodynamika a spolehlivost je firemní standard.

Důležitá informace na konec, cena kol 91.250 Kč zůstává nezměněna, zvýšila se jen jejich užitná hodnota.

Přední plášťové kolo MEILENSTEIN-C

 

Zadní plášťové kolo MEILENSTEIN-C

Daleká cesta

Pro firmu Lightweight je novou oblastí vstup do světa velmi vysokých ráfků, využívaných převážně triatlonisty. Aero kola s ráfkem o výšce 81mm se budou dodávat v kombinaci 16 paprsků přední/20 zadní, hmotnost kompletního páru je vynikajících 1355 gramů. A název? Fernweg. Cena je stanovena na 105.500 Kč za komplet.

Přední kolo má výšku 81mm a 16 paprsků

 

Zadní kolo má 20 paprsků

Autobahn

Finální verze předního časovkářského kola s výškou 81mm, které bylo již k vidění na veletrhu Eurobike, nebo Bike Brno, ponese krásný německý název Autobahn. Kolo má pro dosažení maximální aerodynamiky nízký počet paprsků, číslo 8 stanovuje jako minimum předpis UCI.

V kompletu s legendárním, mírně přepracovaným diskem, váží 1610 gramů a bude se prodávat za 113.200 Kč.

Pouhých 8 paprsků má přední kolo na časovku/triatlon

 

Nejlehčí disk na světě zároveň vyniká tuhostí

Pro koho jsou kola určena? Plášťové provedení tvoří zásadní díl prodeje v USA, při kvalitě a nízké hmotnosti současných top modelů plášťů není hřích je použít na lehká celokarbonová kola. Výhodou je snadná montáž i řešení případných defektů.

Model Fernweg využijí převážně triatlonisté na dlouhých tratích, díky nízké hmotnosti je ale bez problému použitelný i při běžných závodech a situacích.

Autobahn je specialista na časovku, přední kolo má vyšší hmotnost, než model Fernweg, díky menšímu počtu paprsků je ale více aerodynamické, takže ho mohou zvolit i triatlonisté na rovinatější profily. Není problém dodat kombinaci přední Autobahn + zadní Fernweg.

Vše bude v evropské výstavní premiéře k vidění na stánku firmy Kolokrám na veletrhu For Bikes v Praze, který se koná ve dnech 30. března až 1. dubna. Nenechte si ji ujít.