Máme pro vás jednu žhavou novinku. Během letošního BikeBrno došlo k finalizaci nové podoby seriálu maratonů horských kol tedy MarathonMan Europe 2011. Vzniká největší evropská série MTB maratonů! Seriál “Rocky Mountain Bike Marathon” se připojil k MarathonMan-Europe.

Pro dosavadní účastníky seriálu MarathonMan-Europe to znamená, že k maratonům v Jablonném v Podještědí, Bad Goisernu a Seiffenu přibývá ještě jeden závod v Itálii a druhý v Německu.

Termíny závodů:

  • 01.05.2011 Rocky Mountain Bike Marathon, Riva del Garda (ITA)
  • 11.06.2011 Rocky Mountain Bike Marathon, Willingen (GER)
  • 18.06.2011 Malevil Cup, Jablonné v Podještědí (CZE)
  • 16.07.2011 Salzkammergut Trophy, Bad Goisern (AUT)
  • 07.08.2011 Erzgebirgs-Bike-Marathon, Seiffen (GER)

Maraton v Rivě je tradičním úvodem do sezony na jezeře Lago di Garda. Velký cyklistický festival i veletrh a atraktivní trasy mezi 53 a 105 kilometry čekají na bikemaratonce z celého světa. Druhou novou zastávkou se stává Willingen na severozápadě Hesenska. Na výběr jsou okruhy o délkách 51, 95 a 122 kilometrů. Srdcem celé akce je bikový festival s dvěma sty vystavovateli, kteří každoročně nalákají třicet tisíc návštěvníků.

Do celkového pořadí série se počítají tři nejlepší výsledky! Účastníci si tedy mohou naplánovat závody dle svého zájmu a času. Vybrat si lze všech pět, čtyři nebo jen tři, což je minimum. „Spojení seriálů je logickým krokem, protože závody v Seiffenu a Bad Goisernu byly beztak součástí obou,” říká Albrecht Dietze z Erzgebirgs-Bike-Marathonu, který MarathonMana v roce 2002 založil.

Další informace na našem webu paklisport.cz

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..