Unikátní cyklomaraton odstartuje v Litoměřicích a bikeři během něj detailně poznají nejen krásy, ale také přírodní nástrahy některých míst v chráněné krajinné oblasti. Závod je přitom otevřen široké veřejnosti.

„Na Litoměřicku a v jeho širokém okolí taková akce citelně chyběla. Dříve se tu závod podobného rázu sice uskutečnil, ale i přes velký zájem cyklistů se z něj tradici udělat nepodařilo. Věřím, že my jsme v jiné situaci a stojíme na počátku podniku, který dokáže cyklisty a milovníky zdravého pohybu nadchnout, protože to, co na ně čeká na trase v oblasti Českého středohoří, bude opravdu parádní zážitek. Náš region si cyklisté velmi oblíbili, takže věřím, že teď si opravdu přijdou na své, když si budou moci mezi sebou poměřit síly, nebo prostě jen najít další smysl svého ježdění,“ řekl ředitel závodu Lukáš Harvánek.

Závod chystá Spolek litoměřických cyklistů. Jedním z členů hlavního organizačního týmu je i někdejší jezdec Michal Volf, též ředitel oblíbeného závodu Litoměřická dlažba. Teď skupina bývalých závodníků připravila výrazně delší a náročnější podnik. V rámci MTB TOUR České středohoří jsou připraveny hned tři délky tras. Hlavní maratonský závod má 75 km, jeho kratší verze měří 45 km a pro nejmenší kolečkáře je přichystán osmikilometrový Mini MTB maraton po Labské cyklostezce.

Pozvánka MTB Tour České středohoří

 

Start MTB Tour České středohoří bude v sobotu 26. září na litoměřickém Mírovém náměstí.

„Závodníci na nejdelší trati poznají atraktivní lokality jako Radobýl, Plešivec, Varhošť, Sedlo, Dlouhý vrch, Kočka anebo singl track – Pokratický potok. V součtu nastoupají přes dva tisíce výškových metrů,“ upozornil ředitel závodu. O třicet kilometrů kratší  budou mít trasu cyklisté, kteří si zvolí střední variantu maratonu. O nejatraktivnější vyjmenované lokality ale nepřijdou. Na jejich trati chybí pouze smyčka přes Homoli u Panny, Sedlo a Třebušín. V součtu zde jezdci nastoupají necelých třináct set metrů.

Do závodu se může přihlásit naprosto každý a to již nyní pomocí on-line formuláře na webových stránkách závodu nebo následně na místě v kanceláři závodu, a to buď v pátečním podvečeru, nebo v sobotu ráno.

Uzávěrka přihlášek a levnějšího startovného MTB Tour České středohoří za včasnou registraci se prodlužuje do středy 16. 9. 2015.

Aby si na své přišli také nejmenší jezdci, přichystali pro ně pořadatelé Mini MTB maraton na osm kilometrů určený dětem od šesti do osmnácti let. V rámci maraton závodů (75 a 45 km) je pak vypsána až šestice věkových kategorií. Zajímavé jsou rozhodně ceny pro celkové vítěze, když nejrychlejší jezdec na dlouhé trati získá finanční odměnu ve výši tří tisíc korun. „V součtu máme připravené věcné ceny v celkové hodnotě třiceti tisíc korun a jako prize money rozdělíme deset tisíc korun,“ láká k účasti Michal Volf.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..