V záplavě novinek, které pro vás na Eurobike připravují přední světoví výrobci, samozřejmě nesmí chybět ani německý Lighweight. Po léta typický vzhled, doprovázený pouze rozdílnou výškou ráfků a počtem karbonových drátů se zdál být jednou z mála jistot v současné době, kdy ani nevíte, jestli vám na nový rám půjdou naskládat staré komponenty.

Ale nemyslete si, že by tento přední producent dokonalých zapletených setů, o kterých sní generace cyklistů od čistokrevných hobíků až po renomované profesionály, usnul na vavřínech. Právě naopak, nadcházející sezóna bude takovou malou hrou na schovávanou. I tak se dá totiž podat velká rošáda v označeních a designování prakticky všech nabízených kol. To ale neznamená, že by se přeci jen něco do sortimentu nepřidalo. Tím něčím je výzva, které se dá jen velmi těžko odolat, tou výzvou je MEILENSTEIN C.

LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN C

Co bylo doposud dokonalé, bude ještě lepší. Zapletený set Meilenstein C jako nástupce dosavadního plášťového provedení modelu Standard totiž doznal několika zásadních změn. Představte si tedy letošní závod Vaší oblíbené ligy či série, chvíle, kdy jste ještě měli soupeře, ty kteří vám mnohdy ztrpčovali váš „sportovní“ život. Od teď to můžete brát jako minulost, ve spurtu necháváte ostatní pouze paběrkovat a v kopcích se jen s úsměškem díváte daleko za sebe na slintající a udýchané konkurenty.

Tak právě to je Meilenstein C, vaše sice legální, ale vůči protivníkům dost zákeřná zbraň. Zbraň, která slibuje vyšší hbitost. A nejen to, pokud bude nutno ambice lehce zchladit, je tu připravena přepracovaná brzdná plocha, spolupracující se špalíky bez jakýchkoli kompromisů.

Samozřejmostí je také pokrok v již beztak dokonalé aerodynamice a zvýšené odolnosti proti mechanickému poškození. To vše při současné hmotnostní úspoře.  Samozřejmostí je také kompatibilita tohoto setu s novými 11 polohovými systémy Shimana, stejně jako všemi doposud používanými unášeči ostatních komponentových značek.

LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN C + FERNWEG = FERNWEG C

Aerodynamický výkon a rychlost nových kol Fernweg kombinovaný s unikátní konstrukcí převratných kol Meilenstein C. To je světová premiéra, kterou bude mít na veletrhu Eurobike plášťová verze vysokých kol Fernweg. Ráfek vysoký 79,5mm a stejné technologie jako u modelu Meilenstein C slibují dokonalý zážitek.

A technické údaje? Hmotnost 1540 gramů, výška ráfku 79,5mm, nosnost 120kg.

Základní slovníček pojmů je zde:

  • LIGHTWEIGHT FERNWEG – dokonalá aerodynamika 80mm profilu, nejlepší poměr aerodynamického výkonu a tuhosti na trhu
  • LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN – univerzální kola, stejně spolehlivě podporující ambice v souboji s protivětrem, jako sekundující vrchařům. Navíc hned v několika verzích, dokonale odrážejících Vaše charisma
  • LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN OBERMAYER – chcete ještě více, než nabízejí kola Meilenstein? Je tu odlehčená verze OBERMAYER
  • LIGHTWEIGHT MEILENSTEIN C – plášťová varianta kol s ráfkem vysokým 47,5mm
  • LIGHTWEIGHT GIPFELSTURM – boj s gravitací, hmotnost setu pouhých 1025 gramů, je ještě třeba něco dodávat?
  • LIGHTWEIGHT RUNDKURS – vůně dřeva, či horkem sálajícího betonu, dokonale rovný povrch, kde by jen málokdo nalezl vadu na kráse. Odstředivá síla klopených zatáček v rychlosti konkurující výkonným superbikům. To vše zabaleno do elegantní šedi karbonu – seznamte se s dráhovými modely
  • LIGHTWEIGHT AUTOBAHN – je třeba k dálnici něco dodávat? Snad jen ohlušující lomoz dutého prostoru dokonale přenášený rezonancí uhlíkové pleteniny. Jako stvořený pro popření fyzikálních zákonů. Časovka, nebo dlouhý triatlon, je mu jedno, kde se bude předvádět, hlavně že je dokonalý. Jen žádnou paniku :)

Nad předchozími řádky se začíná točit hlava, co budu dělat se svým stávajícím materiálem? Nedej bože, když se mi něco porouchá, jak to provést, aby nebylo každé kolo jiné? Klid, říká symbol lebky ve štítu KOLOKRÁMU, značka Lightweight zachovává i design kompletní současné kolekce, můžete si i nadále doplňovat sbírku jejích skvostů v původním vzhledu, se stejnými logy.

Stejně tak je možno všechny modely volně kombinovat, kombinovat výšky ráfků pro ještě větší univerzálnost, nebo prostě jen proto, že se vám to tak líbí. Ale dost již tlachání a vyzdvihování předností do nebes, pokud chcete cokoli vědět, stačí vznést dotaz na náš on-line velekonzum a než se ráno rozlepí vaše zasněná víčka, vše již bude zpracováno a postoupeno k vyřízení.

Pak stačí jen čekat než polotovar ztuhne, technik zabrousí stěny a výstupní kontrola schválí Vaše kola k provozu. Vítejte ve světě Lightweight!

Napsal Kolokrámista Jakop de Libertad