Rok 2012 přináší v nabídce italské značky Fondriest řadu novinek, jejich výčet je trochu delší, proto začněme pěkně od základu.

Úplnou novinkou je totiž rám Fondriest R20, který je zaměřen na zákazníky, kteří ještě váhají, zdali si už koupí dostupný karbon, nebo zůstanou ještě u hliníku. Jim může být vábničkou model R20, jež vychází z osvědčeného modelu R10, jen ve trochu střídmějším hávu.

Základem je mu i přesto velmi kvalitní karbon řady FT 3K, jež je posléze přetvořen do celku pomocí technologie Monocoque. Spolu s materiálem se pak o další podporu vlastností postaralo několikero tvarových úprav, posuďte sami, jak tato snaha Maurizia Fondriesta vypadá v reálu.

Celkový pohled na stroj odhaluje pevný spodek základu, mající na starosti zabezpečení tuhosti středu, ale i předku kola.

 

Zadní vzpěry spojují patky se sedlovkou, současně se snaží svým profilem a tvarováním likvidovat velkou část otřesů, směřujících k jezdci.

 

Spodek stavby zase minimalizuje ztráty energie, i proto je o poznání robustnější. Nechybí mu však ani prohnutí směrem k výpletu, kde je myšleno i na aerodynamiku.

 

Přední vidlice je sice na pohled jednoduchá, její křivky ale dokazují že i jejím úkolem je pracovat pro jezdcovo pohodlí.

 

Nechybí ani rozdílný průměr ložisek, který je předpokladem nárůstu tuhosti, důležité pro jisté vedení kola nejen v serpentinách.

Zaujala vás tato hra tvarů, či uhrančivost spleti uhlíkových vláken? Vězte tedy, že takový stroj může být váš, stačí se zeptat v Kolokrámu a vymyslet si specifikaci. Oproti katalogové nabídce vám totiž můžeme v našem obchodě „ušít“ stroj přímo na míru :-)

Cena rámového setu (rám, vidlice, hlavové složení, sedlovka) je stanovena na 24.990 Kč, tovární konfigurace na sadě Veloce začíná na 42.990 Kč,  další možností je Shimano Ultegra a samozřejmě nekonečné množství vlastních variant zakázkových staveb.

  • Monocoque Carbon 3K
  • hmotnost rámu vel. M 1080g
  • hmotnost vidlice 480g
  • střed BSA
  • kónická hlavová trubka 1 1/8 + 1 1/4″

Autor: Jakub Svoboda

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..