Stejně jako silničáři, tak i bikeři mají pro rok 2009 na výběr hned z několika novinek v zapletených kolech firmy Mavic. Celkem 8 naprosto nových modelů dále posouvá konstrukční možnosti u jedné z nejdůležitějších součástí jízdního kola. Crossmax SLR DiscVrchol nabídky XC řady zapletených kol tvoří tradičně model SLR. Zde nalezl Mavic asi poslední možnost v dalším odlehčení při zachování stávající konstrukce, a to odfrézování ráfku na boční a vrchní straně pomocí nové technologie ISM 3D. Výsledkem je kromě nižší hmotnosti (ráfek váží méně než 380 gramů) i zcela jiný vzhled kol, designovým detailem je použití 2 červených drátů místo jednoho. Oba ráfky jsou asymetrické z důvodu stabilizace napětí výpletu, ten je nově zeslabovaný.Žádným tajemstvím asi už není prototyp kol Crossmax s karbonovým výpletem, která by se měla objevit v sezóně 2010.Orientační cena 21 tis. Kč, ve standardu jsou kola díky adaptéru na standsrdní rychloupínák připravena pro použití nového standardu pevné osy 15x110mm, k dispozici je i verze Cannondale Lefty nebo a 20×110.O stupínek níže pod modelem SLR stojí kola ST. Pevný zicralový výplet i Isopulse sytém zapletení zadního kola poskytují maximální přenos síly, nízká hmotnost umoňuje vynikající akcelerační i brzdné schopnosti setu.Hmotnost kompletu je na úrovni 1630 gramů.Cena se bude pohybovat na českém trhu okolo od 15500 Kč, kromě klasického uchycení předního kola bude k dispozici i varianta pro pevnou osu 15 a 20x110mm.

Crossride Disc

Nejprodávanější zapletená kola Mavic všech dob dostaly pro rok 2009 kompletně přepracované tělo náboje, čímž se jejich hmotnost dále snížila na současných 1905 gramů. Vynikající poměr výkonu a ceny v kombinaci se špičkovým vzhledem a spolehlivostí z nich činí silného hráče v širokém spektru kategorií jízdních kol.Ráfek samozřejmě není UST bezdušový, výplet je ocelový, ale například ořech je stejný, jako na kolech Crossmax, stejně tak veškerá ložiska jsou průmyslová a snadno vyměnitelná.Oficiální cenovka začíná na 4400 Kč.

Crossride UB/Disc

Ruku v ruce s modelem Crossride Disc došlo ke změně náboje i u univerzální varianty UB/Disc. Tato kola jsou určena pro použití ráfkových brzd, zároveň mají možnost uchycení kotouče systému INTL 6 děr. Dále se liší barvou, která je pouze stříbrná.Ostatní technologie jsou stejné, jako u kol Crossride Disc, hmotnost je 1940 gramů.Oficiální cenovka začíná na 3900 Kč.I ve stále oblíbenější kategorii Enduro se hraje na hmotnost, etalon kategorie Crossmax SX se dočkal výrazné redukce 165 gramů a naprosto nového systému ořechu ITS-4. Čtyři praporky umístěné z boku náboje poskytují okamžitou reakci na záběr v kterékoliv situaci a hlavně umožňují použít větší průměry zadních os a tím zvýšit tuhost kompletu.V této kategorii neuvěřitelná hmotnost 1755 gramů se výsledkem použití všech firemních top technologií, cena je pod 17 tis. Kč, přední náboj je vždy určen pro pevnou osu 20×110.

Crossline

Enduro kola za příjemnou cenu mají také nový systém ořechu ITS-4, třikrát křížený ocelový výplet a slušnou hmotnost 2045 gramů.Kompatibilita kol je u předního s pevnou osou 20×110 nebo rychloupínákem, zadní 12×135 nebo upínák.Cena je stanovena pod 7 tis. Kč.

Deemax

V kategorii sjezdových kol došlo k malé revoloci, pod starým označením Deemax se skrývá kompletně přepracovaný model. Vysoce stabilní set kol má díky nízké hmotnosti skvělé manévrovací schopnosti, ořech je nového systému ITS-4.Hmotnost kompletu je 2160 gramů, cena od 15500 Kč.

Deetraks

Dalším želízkem v ohni extrémního MTB je model Deetraks, který kromě vynikajícího designového provedení nabízí maximální tuhost a odolnost i jednoduchý servis.Ořech opět novinkový ITS-4, hmonost 2255 gramů.Cenovka začíná na velmi zajímavých 8,5 tis. Kč.Ze stávající modelové řady zůstaly zachovány tyto sety v nezměněné podobě:
  • Crossmax SLR v-brake
  • Crossmax SL Disc
  • Crossmax ST v-brake
  • C29ssmax
  • Crosstrail Disc
  • Crosstrail v-brake
  • Crossride UB
  • Speedcity

Zobrazit galerii

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..