Stejně jako silničáři, tak i bikeři mají pro rok 2009 na výběr hned z několika novinek v zapletených kolech firmy Mavic. Celkem 8 naprosto nových modelů dále posouvá konstrukční možnosti u jedné z nejdůležitějších součástí jízdního kola. Crossmax SLR Disc Vrchol nabídky XC řady zapletených kol tvoří tradičně model SLR. Zde nalezl Mavic asi poslední možnost v dalším odlehčení při zachování stávající konstrukce, a to odfrézování ráfku na boční a vrchní straně pomocí nové technologie ISM 3D. Výsledkem je kromě nižší hmotnosti (ráfek váží méně než 380 gramů) i zcela jiný vzhled kol, designovým detailem je použití 2 červených drátů místo jednoho. Oba ráfky jsou asymetrické z důvodu stabilizace napětí výpletu, ten je nově zeslabovaný. Žádným tajemstvím asi už není prototyp kol Crossmax s karbonovým výpletem, která by se měla objevit v sezóně 2010. Orientační cena 21 tis. Kč, ve standardu jsou kola díky adaptéru na standsrdní rychloupínák připravena pro použití nového standardu pevné osy 15x110mm, k dispozici je i verze Cannondale Lefty nebo a 20×110. O stupínek níže pod modelem SLR stojí kola ST. Pevný zicralový výplet i Isopulse sytém zapletení zadního kola poskytují maximální přenos síly, nízká hmotnost umoňuje vynikající akcelerační i brzdné schopnosti setu. Hmotnost kompletu je na úrovni 1630 gramů. Cena se bude pohybovat na českém trhu okolo od 15500 Kč, kromě klasického uchycení předního kola bude k dispozici i varianta pro pevnou osu 15 a 20x110mm.

Crossride Disc

Nejprodávanější zapletená kola Mavic všech dob dostaly pro rok 2009 kompletně přepracované tělo náboje, čímž se jejich hmotnost dále snížila na současných 1905 gramů. Vynikající poměr výkonu a ceny v kombinaci se špičkovým vzhledem a spolehlivostí z nich činí silného hráče v širokém spektru kategorií jízdních kol. Ráfek samozřejmě není UST bezdušový, výplet je ocelový, ale například ořech je stejný, jako na kolech Crossmax, stejně tak veškerá ložiska jsou průmyslová a snadno vyměnitelná. Oficiální cenovka začíná na 4400 Kč.

Crossride UB/Disc

Ruku v ruce s modelem Crossride Disc došlo ke změně náboje i u univerzální varianty UB/Disc. Tato kola jsou určena pro použití ráfkových brzd, zároveň mají možnost uchycení kotouče systému INTL 6 děr. Dále se liší barvou, která je pouze stříbrná. Ostatní technologie jsou stejné, jako u kol Crossride Disc, hmotnost je 1940 gramů. Oficiální cenovka začíná na 3900 Kč. I ve stále oblíbenější kategorii Enduro se hraje na hmotnost, etalon kategorie Crossmax SX se dočkal výrazné redukce 165 gramů a naprosto nového systému ořechu ITS-4. Čtyři praporky umístěné z boku náboje poskytují okamžitou reakci na záběr v kterékoliv situaci a hlavně umožňují použít větší průměry zadních os a tím zvýšit tuhost kompletu. V této kategorii neuvěřitelná hmotnost 1755 gramů se výsledkem použití všech firemních top technologií, cena je pod 17 tis. Kč, přední náboj je vždy určen pro pevnou osu 20×110.

Crossline

Enduro kola za příjemnou cenu mají také nový systém ořechu ITS-4, třikrát křížený ocelový výplet a slušnou hmotnost 2045 gramů. Kompatibilita kol je u předního s pevnou osou 20×110 nebo rychloupínákem, zadní 12×135 nebo upínák. Cena je stanovena pod 7 tis. Kč.

Deemax

V kategorii sjezdových kol došlo k malé revoloci, pod starým označením Deemax se skrývá kompletně přepracovaný model. Vysoce stabilní set kol má díky nízké hmotnosti skvělé manévrovací schopnosti, ořech je nového systému ITS-4. Hmotnost kompletu je 2160 gramů, cena od 15500 Kč.

Deetraks

Dalším želízkem v ohni extrémního MTB je model Deetraks, který kromě vynikajícího designového provedení nabízí maximální tuhost a odolnost i jednoduchý servis. Ořech opět novinkový ITS-4, hmonost 2255 gramů. Cenovka začíná na velmi zajímavých 8,5 tis. Kč. Ze stávající modelové řady zůstaly zachovány tyto sety v nezměněné podobě:

  • Crossmax SLR v-brake
  • Crossmax SL Disc
  • Crossmax ST v-brake
  • C29ssmax
  • Crosstrail Disc
  • Crosstrail v-brake
  • Crossride UB
  • Speedcity
0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..