Ironman na Havaji je jednou z nejsledovanějších událostí ve světě vytrvalostních sportů vůbec. Proto se zde rozhodla značka OAKLEY prezentovat svou novinku FAST JACKET.

Sedmá generace sportovních brýlí byla představena zatím jen malé skupině zástupců médií a příznivců značky Oakley v havajské Koně, která tento víkend hostí mistrovství světa v dlouhém triatlonu Ironman Hawaii. Brýle se poprvé objevily mimo jiné na očích sponzorovaných sportovců jako jsou Terenzo Bozzone a Craig Alexander.


Brýle Fast Jacket disponují technologií Switch Lock pro výměnu čoček, kterou můžete znát už z modelu Jawbone. Tentokrát ji ale Oakley použila v jiném smyslu – namísto odklápění nosníku se k uvolnění čočky z rámečku používá část, kterou výrobce pojmenoval „Dog Bone“. Ta se vyklápí směrem dolů. Čočky jsou podobné těm z modelu Flak Jacket tvarem, ale jsou větší.

Značka Oakley kvůli výrobě Fast Jacket musela hodně investovat. Po dvaceti letech firma třeba vyvinula novou formu na výrobu čoček. Flexibilní obruby mají vyhovovat všem uživatelům nezávisle na velikosti jejich hlavy a také jsou brýle Fast Jacket o deset procent lehčí než Jawbone. Na Havaji výrobce představil jedny z pouze tří zatím vyrobených kusů, takže cena jednoho kusu se nyní pohybuje okolo 15 tisíc dolarů! Cena pro koncové spotřebitele bude samozřejmě výrazně nižší s rozjetím sériové výroby. Na pulty prodejen se nové Fast Jacket dostanou v květnu.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..