První víkend v novém roce přivedl do okolí Hradce Králové na dvě stovky cyklistů, kteří si přijeli zkrátit čekání na jaro závoděním. Zimní závod RWE Winter Okolohradce odstartoval seriál Cyklomaratontour 2013.

Šestý ročník Cyklomaratontour se naplno rozjede až v dubnu, ale již tradičním zimním podnikem v okolí Hradce Králové má svůj úvod odbyt již na začátku roku 2013. Teprve před pár měsíci se pravidelní účastníci seriálu viděli naposledy a první sobotu v lednu si mnozí z nich mohli vzájemně blahopřát do nového roku. A také poměřit své síly.

DSC_72571

Centrum závodu, start i cíl, byl opět u rybníka Biřička na okraji Hradce Králové, kde pořadatelé postavili dokonce i vyhřívaný stan. Zimnímu počasí byly přizpůsobeny také občerstvovací stanice, které kromě obvyklého sortimentu byly zásobeny také teplým čajem nebo grogem. Trať závodu čtvrtého ročníku RWE Winter Okolohradce je zkrácenou variantou letního Okolohradce. Jezdí se tedy převážně po širokých lesních cestách, a to především s přihlédnutím k počasí, které může být v lednu různé. Připraveny byly dvě tratě – pro ambicióznější závodníky 40 kilometrů, pro ostatní okruh poloviční délky.

Letošní počasí RWE Winter Okolohradce přálo tak napůl. Kdo se těšil na jízdu ve sněhu, měl smůlu. Naopak ti, kdo sníh nemusejí, byli ve svém živlu.

Vítězem závodu se stal Tomáš Tvrdík (Toyota Dolák MTB Team), který byl na cílové pásce o zlomek vteřiny dříve než Tomáš Vokrouhlík (BMC-SAVO Racing). Pro bronz si s odstupem necelých dvou vteřin přijel Martin Splítek (Specialized Concept Store Pardubice).

Kategorie žen byla podobně vyrovnaná. Vyhrála Michaela Fošumová (Madeta Fitness) před Janou Skrbkovou (Masakr) a třetí Zuzanou Wernerovou (AFS tým).

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..