Třetí závod Cyklomaratontour 2011, RWE Okololiberce, vyhrál na Svátek práce Václav Ježek a po třetím místě z Českých Budějovic se tak dočkal zaslouženého triumfu.

Krajské město Liberec, přesněji řečeno sportovní areál ve Vesci, přivítalo v neděli 1. května příznivce cyklistiky z celé republiky. Zamířila sem totiž svou letošní třetí zastávkou Unilever Cyklomaratontour 2011, celoroční seriál závodů horských kol pro širokou veřejnost. Pro závodníky byl připraven třicetikilometrový okruh v krásném prostředí po majestátnou horou Ještěd. První máj, svátek jara a lásky, jak jej proslavil Karel Hynek Mácha, by šlo bez rozpaků nazvat i svátkem cyklistiky. Do Vesce totiž k závodu RWE Okololiberce dorazilo na čtyři stovky startujících.

Třicetikilometrový okruh někteří závodníci absolvovali jednou. Ti, kdo ale zvolili závod na 60 kilometrů, jeli celý zajímavý okruh hned dvakrát. Za jarního a větrného dne jezdci vyrazili ze stadionu ve Vesci, který byl před lety vybudován pro světový šampionát v běžeckém lyžování, směrem na Dlouhý most. Ve stoupání sbírali závodníci poctivé výškové metry na vrchol Javorníku, z něhož se sjíždělo technickým sjezdem k Hodkovicím nad Mohelkou, odkud se závodníci vydali technickými lesními pasážemi až se dostali k cyklostezce vedoucí podél dálnice.

Pak už ale začalo další stoupání, jež přes Jeřmanice zavedlo závodníky až na vrchol Milířů. Po občerstvovací stanici následovaly další atraktivní lesní pěšiny i přejezd brodu. Po asfaltové silnici pak už závodníci jen sjeli ke stadionu ve Vesci, kde byl cíl. Na dlouhé trati bylo nejrychlejší vyrovnané trio závodníků, které po 60 kilometrech dělilo nakonec ve výsledkové listině pouhých 15 vteřin! Vítězem se stal Václav Ježek (Alpine Pro – Author), který si tak spravil chuť po bronzu z posledního závodu Cyklomaratontour. Jen o sedm desetin vteřiny pomalejší byl Jan Hruška (Nissan Dolák) a třetího Michala Bubílka (Kellys-Bikeranch) dělilo od zlaté medaile 15,4 vteřiny. Tříminutovou ztrátu již zaznamenal Tomáš Vokrouhlík (Top Ten Teplice) a o další tři minuty zaostal Vlastimil Veverka (Rock Machine-Cyklomax).

Mezi ženami si pro vítězství po neméně vyrovnaném boji přijela Lucie Vlášková (Kellys- Bikeranch) před Alžbětou Havlasovou (Menx-Haibike.cz) a Ilonou Bublovou (RTM Cyklomax). Všechny tři ženy od sebe dělilo jen tři čtvrtě minuty.

Na trase 30 km zvítězili Jan Novota (Bicykl Kříž Team) a Ivana Pechoutová (Rubena Birell Specialized).

Kromě dospělých závodníků závodily i tentokrát také děti, které poměřily síly v rámci svých kategorií v závodě Pompo Tygříkova poháru. Navíc se mohly v jízdě na kole zdokonalit na umělé dráze Allianz Cyklo Školy, která probíhala v areálu startu a cíle. Více informací o celém seriálu Cyklomaratontour i závodu RWE Okololiberce naleznete na stránkách www.cyklomaratontour.cz. Tam je také možné se přihlásit k dalšímu závodu seriálu, který se pojede již v neděli 8. května v Brně na hradě Veveří.

Foto: ktfoto.com

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..