Legendární triatlet Jan Řehula pokračuje po loňském velkém comebacku ve své profesionální kariéře. Vloni obsadil 4. místo ve světovém poháru dlouhých triatlonů ITU a to se bude snažit v roce 2010 ještě vylepšit.„Po dlouhém šestitýdenním odpočinku, vyplněném studiem trenérství triatlonu při FTVS už zase pořádně makám,“ vzkazuje Řehula z Austrálie. Po počátečním pobytu v městečku Jindabyne ve 1 200 metrech jde do vyšší nadmořské výšky. „Přesunul jsem se do Falls Creek 1 600 m.n.m. Počasí je kolem 20°C, každý den krásně modrá obloha a chuť trénovat!“ Pro českého závodníka je Austrálie už mnoho let jasnou volbou pro přípravu na novou sezónu.

Australská příprava stojí také za Řehulovým největším úspěchem, kterým byl zisk bronzové olympijské medaile v roce 2000 v Sydney, ale i za loňským senzačním čtvrtým místem na mistrovství světa v dlouhém triatlonu. V nadcházející sezóně budou cíle Jana Řehuly především na tratích ITU dlouhého triatlonu a na středních tratích série Ironman 70.3, ve kterých se chce kvalifikovat na listopadové mistrovství světa na Floridě. „První závod sezóny chystám na 7. února v Geelongu. Jedná se o Ironman 70.3 Australia. Trénink je teprve v rozjezdu a tak to bude pouze přípravný závod,“ popisuje Řehula svůj program na začátek sezóny a doplňuje i svá očekávání při prvním startu: „Žádná, jen si pořádně hrábnout na dno sil.“

Už vloni nakoukl Řehula do světové špičky a na masivnějším úspěchu v konkurenci nejlepších triatletů bude nadále pracovat. Podle vlastních slov se bude snažit startovat hlavně na závodech, které budou mít nejkvalitnější startovní pole. V současnosti má i velmi dobrou psychickou formu, která mu pomůže do užší špičky natrvalo proniknout. Zatím není jasné, jestli bude Řehula pokračovat v trénování korejského triatlonového týmu olympijských nadějí, rozhodnutí by mělo padnout nejpozději za měsíc.

Jako nový kanál pro komunikaci s fanoušky Jan Řehula obnovil od 1. ledna svůj web, který je na adrese www.janrehula.cz a kam pravidelně píše nové příspěvky.

Autor: Petr Mach

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..