Tým byl založen před čtyřmi lety s jediným cílem – vychovat v České republice závodníka kategorie Elite, který by se stabilně umisťoval na závodech SP, MS a ME na úrovni nejužší světové špičky.

Až do konce roku 2008 tým působil pod názvem Michelin Specialized MTB Team. Do sezóny 2009 tým vstupuje s novými generálními partnery, silnými tuzemskými firmami Rubena a Radegast Birell a s novým názvem Rubena Specialized Cycling Team, který charakterizuje současnou, širokospektrou podobu týmu:

Rubena Specialized Cycling Team představuje, nejenom v České republice, zcela unikátní program rozvoje výkonnostního sportu tím, že sdružuje ve svých řadách špičkové profesionální cyklisty a zároveň i přední handicapované cyklisty. Jde o světově ojedinělý projekt, který se jeví po čtyřleté intenzivní práci jako velice úspěšný z pohledu sportovního i z hlediska integračního procesu.

O úspěšnosti a výjimečnosti týmu asi nejlépe vypovídá skutečnost účasti závodníků Kulhavého a Kvasničky na olympijských, resp. paralympijských hrách v Pekingu.

  • Jaroslav Kulhavý, horské kolo, kategorie ELITE, juniorský mistr světa a Evropy, medailista z MS a Evropy kategorie U23, výsledky v sezóně 2008: 18. místo na OH Pekingu, 11. místo na MS, 5. místo na závodech SP, Mistr České republiky, řada vítězství na závodech Českého poháru, horských kol a v cyklokrosu. Umístění na olympiádě, MS a ve světovém poháru jsou historicky nejlepšími výsledky reprezentanta ČR v kategorii horských kol
  • Tomáš Kvasnička, v roce 2008, ve své kategorii spastiků (CP3) a spojené kategorii LC 3,4 a CP3: zvítězil, jako historicky nejmladší cyklista světa v závodech Evropského poháru, na paralympiádě v Pekingu vybojoval 3 bronzové medaile, těmito úspěchy se stal nejúspěšnějším juniorem Českého paralympijského týmu, několikrát posul hranice rekordů ČR na dráze, výraznou měrou přispěl k zisku bronzové medaile Týmového sprintu na Světovém poháru v Manchesteru i na paralympiádě v Pekingu, opět v novém rekordu České republiky.

Za tyto úspěchy byl Tomáš Kvasnička vyhlášen Nejlepším handicapovaným sportovcem Středočeského kraje a je navržen Českou asociací tělesně handicapovaných sportovců na udělení titulu Nejlepší handicapovaný junior České republiky roku 2008.

  • Ondřej Zelený se během roku 2008 vypracoval z průměrného závodníka až do prezentačního týmu České republiky a zúčastnil se MS v maratonu horských kol.
  • Jiří Chyba, jeden z nejlepších amatérských cyklistů ČR, vítěz poháru Unie amatérských cyklistů a zároveň i pilot reprezentačního tandemu, kde tvoří dvojici spolu s nevidomým Markem Moflarem.
  • Radim Pavlík, handicapovaný cyklista, reprezentant ČR, v roce 2008 obsadil vynikající druhé místo v sérii Evropského poháru ve své kategorii LC1
  • Jan Strož, juniorský reprezentant v kategorii horských kol
  • Iva Pechoutová, akademická reprezentantka ČR

Šéftrenérem týmu je Mgr. Viktor Zapletal, který je osobním trenérem všech zmiňovaných cyklistů a také reprezentačním trenérem České reprezentace handicapovaných cyklistů.

Manažerem týmu, předsedou a zároveň i významným sponzorem týmu je pan Jaroslav Žitný.

Cílem týmu pro rok 2009 je především kvalitně reprezentovat Českou republiku na závodech MS, ME, Evropského a Světového poháru, potvrdit vysokou výkonnost závodníků týmu na závodech Českého poháru, a dále rozvinout realizovaný integrační program společného týmu nepostižených a zdravotně postižených sportovců.

Závodníci dále absolvují podniky seriálu závodů pro širokou veřejnost Kolo pro život, aby tak podpořili myšlenku sportu pro širokou veřejnost a propagovali cyklistiku jako vhodnou celoživotní volnočasovou aktivitu.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..