V loňském roce byl Světový pohár v Novém Městě na Moravě vyhlášen jako nejlepší závod v sezóně 2011. Pro mě však nebyl nejlepší, i když mi trať seděla a diváci fandili neskutečně. I start se mi povedl, ale když jsem vjížděl po zavádějícím okruhu na trať na dvacáté pozici a ufoukl si zadní kolo, závod tím pro mě skončil. Zbytek dne jsem proseděl na mezi a jen si říkal, jak jsem to po….

Když jsem letos přijížděl do areálu, stan našeho týmu byl hned pod tou „mojí“ mezí. Nechtěl jsem opakovat svoje chyby a na závod jsem se pečlivě připravil. Nohy pojedou velice dobře, to jsem věděl ze Šely a Pražských schodů, ale potřeboval jsem, abych neudělal žádnou technickou chybu.

580114_10150881538577710_81297252709_9457098_1295266145_n

 

Trať jsem proto najížděl už od čtvrtečního večera. V neděli už jsem si byl 100 % jistý ve všech pasážích. Bike také dostal pořádný upgrade, jako třeba nové prototypy galusek od Tufa. Ladili jsme ho pozdě do večera s tabulkou čokolády, to abych se trošičku víc nacukroval :-)

V neděli jsem byl poměrně nervózní a šel se rozjet už dvě hodiny před závodem. Těsně před startem ještě na trať zkontrolovat novinky a pak na startovní rovinku. Pokaždé, když se jde na start, váháte, jakou zvolit stranu. Já osobně volím místo hned vedle bariéry. Je tam totiž mnohem menší riziko pádu než uprostřed celého startovního pole. Během mžiku můžete ztratit i třicet pozic, nebo je taky získat. Vše je o pocitu, v Novém Městě jsem si stoupl na levou stranu.

Po startovním výstřelu se balík rozletěl šíleným tempem, ale na to doplatila celá pravá část startovní ho pole, někdo to přehnal se snahou a smotal půlku balíku. Jednou to vyjde, po druhé nemusí :-)

 

V nájezdovém kole jsem se posunul slušně dopředu. Při projíždění pasáže Rock N´Roll jsem dolítnul Juliena Absalona, který měl na této pasáži problémy. Zatlačil jsem ho a jel s ním dva okruhy. Nejdřív jsem si myslel, že se vyvezu s Julienem dopředu, ale bohužel to nebyl jeho den a v jednom z kopců ho naše skupinka dokonce ztratila. Musím přiznat, že mi to dodalo hodně sebevědomí.

V jednom z výjezdů jsem za sebou dokonce zahlídnul fenomenálního cyklokrosaře Svena Nyse, ale divácká kulisa byla tak neskutečná, že i taková ikona jakou je Sven Nys, nás nedojela. V tréninku jsem stoupání na Expert Climb 2 skoro nevyjel, ale při závodě jsem ho letěl díky neskutečnému povzbuzování. Atmosféra byla opravdu neopakovatelná. Je ale pravda, že v zahraničí nepotkáte moc diváků fandících s motorovou pilou :-)

Do posledního kola jsem najížděl zhruba na dvacáté pozici. Bohužel kousíček před cílem na pasáži Rock N´Roll jsem šel přes řídítka. V cíli byl pak mohutný sprint s Stéphanem Tempierem o dvacátou první pozici, kterou jsem získal pro sebe.

Neskutečný závod – neopakovatelná atmosféra. Tak by to mělo vypadat. I divákům se to prý líbilo.

nmnm

 

Příští týden se jede další závod Světového poháru, tentokrát ve francouzském La Bresse. Na startu nebude opět chybět lebka s křídly a erb našeho lahodného moku ze Svijan! Jsem rád, že jsem mohl podpořit už tak úspěšný víkend pro barvy Kolokrámu a Svijan. Úspěšný díky hovaďákům, jakými jsou J. Svoboda, R. Heczko a L. Sýkorová, kteří ovládli Mamut tour 2012!

Autor: Jirka Novák

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..