Organizační tým závodu Praha – Karlovy Vary – Praha (P-KV-P) je nucen oznámit, že letošní ročník nejdelší a nejstarší české silniční cyklistické klasiky se v termínu 15. září 2012 neuskuteční. Důvodem jsou problémy při jednání s Českým svazem cyklistiky (ČSC) a skutečnost, že se na poslední chvíli začaly nečekaně odhlašovat týmy s licencí Českého svazu cyklistiky.

Podle získaných informací bylo těmto týmům vyhrožováno možnými sankcemi ze strany ČSC. Svaz odmítl umožnit start licencovaným jezdcům na tradičním podniku Praha – Karlovy Vary – Praha mimo jiné z důvodu konání nově vzniklého svazového závodu na trase Karlovy Vary – Praha původně ve stejném termínu, 15. září 2012.

Závod Praha – Karlovy Vary – Praha byl k dnešnímu dni zajištěn po všech stránkách, navíc byl zatraktivněn přidáním části prvorepublikové trasy a především dojezdem na škváře s využitím skvělého zázemí v areálu Autoklubu Markéta. „Jako pořadatelé však odmítáme působit problémy českým i zahraničním týmům a vystavovat je nesmyslnému nátlaku či případné perzekuci. Proto letošní ročník odvoláváme,“ říká ředitel závodu Marek Kocáb.

V úctě k historické tradici závodu je organizační výbor povinován stručně zrekapitulovat důvody, které ho vedou k tomuto nelehkému rozhodnutí. V závěru roku 2011 se stal závod, respektive vlastnictví jeho ochranné známky, předmětem pokusu o odcizení a zneužití ve prospěch nemorálních zájmů některých statutárních představitelů Českého svazu cyklistiky. Ti oznámili, že pořádají závod Praha – Karlovy Vary – Praha v tradičním termínu, aniž by jakkoliv jednali o možnosti spolupráce a participaci se stávajícím vlastníkem ochranné známky. Po tomto svazovém neúspěšném pokusu byl organizační výbor P-KV-P vystaven po celý rok permanentnímu tlaku, přestože byl nejprve svazový závod přejmenován na Tour Bohemia a poté i přesunut termín tohoto původně kolizního závodu na neděli 16. 9. 2012.

„Vloni na podzim po zjištění, že si svaz zaregistroval závod P-KV-P v kalendáři mezinárodní cyklistické federace UCI, jsme se snažili se svazem dohodnout i na případné možnosti spolupráce, ale oni neměli zájem. Poté na jaře bezprecedentně využili licenčního řádu a znemožnili již nasmlouvaným a tradičně účastnícím se týmům u nás startovat. Je evidentní, že jde o snahu zničit slavnou klasiku, paradoxní na tom je, že ta snaha jde přímo z Českého svazu cyklistiky, který by měl naopak cyklistiku ve všech jejích formách podporovat,“ říká generální manažer závodu Lubor Tesař.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..