vdf„Tento způsob léta zdá se mi poněkud nešťastný“, blesklo mi hlavou v průběhu příprav na nedělní akci, schovávajíc se před jednou z mnoha sobotních průtrží. Během tropického týdne totiž tratě Varnsdorfského Bartys duatlonu nádherně vyschly, aby je pak sobotní lijáky proměnily v nekompromisní bahenní brouzdaliště.

Přetrvávající noční deště pak pravděpodobně odradily velké množství sportovních nadšenců a zapříčinily tím rekordně nízkou účast na letošním 4. ročníku.

Přesto se na start dětského závodu v pochmurných dopoledních hodinách postavilo 8 mladých nadějí, kteří se víceméně úspěšně rvali s nástrahami bahnitých duatlonových tratí. Pro většinu z nich to byla první zkušenost s tímto sportem – jak drsná zkušenost. Nejrychleji se nad bahnem pohybovala dvojčata Drahotovic z Rumburka, z nichž úspěšnější byla tentokrát lepší cyklistka Anežka. Mezi holky se ještě dokázal vklínit na celkové druhé místo Kuba Spurný. Jedinou zástupkyní Liberecka a tedy i Mistryní Libereckého kraje v duatlonu staršího žactva se stala čistokrevná bikerka Kateřina Růžičková z MS AUTO Česká Lípa.

Hlavní závod již startoval v příjemném počasí slunečních paprsků. Na start se přesto postavila jen necelá padesátka odhodlaných závodníků. Hlavní souboj na tratích 5 km běhu, 16 km náročné cyklistiky a závěrečném 2,5 km běhu probíhal zcela v režii bratří Podrazilů, zkušených bikerů. Lepším během se prezentoval mladší Jirka, který se tak stal celkovým vítězem duatlonu. Druhé místo bral Tomáš s velkým náskokem před orientačním běžcem Tomášem Kolaříkem z Nového Boru. Velkou osobností na startu byl český reprezentant v Moderním pětiboji Martin Dvořák z Dukly Praha, který však pro defekt závod nedokončil.

U něžného pohlaví nebylo o vítězce pochyb. Kateřina Loubková neměla za neúčasti své sestry Ivany vážnější konkurenci a s přehledem zvítězila. O druhé místo se však za znovu vydatného deště strhl asi nejzajímavější souboj celého dne. Biatloniska Míša Balatková bok po boku bojovala s atletkou Štěpánkou Šebelkovou, když se jí povedlo odtrhnout se na 20s až v závěrečných stovkách metrů závěrečného běhu.

Nejlepším juniorem a Mistrem Liberecka v dorostu se stal talentovaný David Kubík z Varnsdorfu. Kategorii M40 ovládl Pavel Suchý před Václavem Zemlerem a v padesátníkách zvítězil Miroslav Balatka. Ve štafetách byli nejrychlejší Jendové Kumsta (běžec) se Strožem (biker) před dvojicí Šáfr – Zárybnický a Németh – Chotěnovský.

Vyhlášení vítězů a bohatá tombola ukončili propršený a bahnitý Varnsdorfský Bartys duatlon. V příštím roce se již bude opět konat klasický terénní triatlon, doufejme, že v normálním letním počasí.

Fotogalerie:

Reportáž na regionální internetové televizi BNtv.cz

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..