Uplynulou neděli proběhl již 7. ročník Varnsdorfského triatlonu. Ačkoliv počasí v polovině července rozhodě léto nepřipomíná, v den závodu se naštěstí na účastníky smálo slunce a i teploty byly velmi příjemné.

Jen na cyklistické trati čekalo na závodníky po vydatných deštích peklo v podobě velkého množství bahna. Ale to už je tradičním zpestřením závodu na rybníku Mašíňák. V 10 hodin odstartoval Dětský triatlon na zkrácených tratích za účastí desítky mladých sportovců. Při absenci domácího Michala Švorce, který ve stejnou dobu soutěžil na ME v Maďarsku, využil své zkušenosti loni druhý Ondřej Petr z Cyklorenovy Cvikov a s přehledem zvítězil.

O druhé místo sváděli mohutný souboj Filip Srbecký a Franta Novák. O pár metrů nakonec uhájil stříbrnou pozici prvně jmenovaný. V děvčatech obhájila vítězství Anežka Lhotáková.

Vložený Plavecký závod na 500m pro mládež zaznamenal také rekordní účast – 13 odvážlivců ve věku do 18 let. Suveréně zvítězil Jirka Švorc před Standou Kortusem a Petrem Lajblem. Děvčata znovu ovládla rumburská Anežka Lhotáková, ovšem stříbrná Dominika Tvrdá ztratila jen 3 sekundy! Již s větším odstupem na třetím místě doplavala Magdalena Mänzelová.

Hlavní závod měl znovu díky rekordní účasti, početné a hlasité divácké kulise a kvalitnímu startovnímu poli opravdu vysokou sportovní úroveň. Prim znovu hrály štafety, když hned čtyři se rvaly o tři medailové pozice. Nakonec zvitězili domácí NoKoStro ve složení Jan Novota, Jan Strož a běžec Tomáš Kolařík. Na druhém místě Varnsdorfské uzeniny (Švorc ml., Podrazil, Pinďák) a na třetím českolipský Playboy´s Team (Charouzek, Matoušek, Papík).

Triatlonista je ale ten, který absolvuje všechny tři disciplíny sám. Proto si také obdiv zasloužili všichni individuální závodníci, kteří se prali s náročnou tratí. V mužích se pořadí proti loňsku nezměnilo. Znovu zvítězil Pavel Jindra, před bratry Vencou a Michalem Franckeovými.

Náročnost letošní MTB trati dokazuje cyklistický čas nejlepších závodníků, který byl o cca 5 – 7 minut pomalejší než v roce 2011 ! V ženách se překvapení nekonalo. Znovu dominovalo Loubkové divadlo, jen tentokrát si děvčata pořadí prohodila, tedy Ivana 1. a Kateřina 2. Na třetím místě doběhla Jana Vápeníková z Ústí nad Labem.

„Letošní ročník byl rozhodně nejpovedenější. Vyšlo nám úplně vše – rekordní účast 135 závodníků, parádní počasí, skvělá divácká kulisa, organizačně nic nevázlo, nikdo nezabloudil, nikdo se nezranil, všichni vypadali spokojeně. Co víc si pořadatel může přát?“ zhodnotil ředitel závodu Jan Novota a ještě dodal „velké DÍKY především všem pomocníkům z řad studentů Akademie Příslibu Gymnázia Varnsdorf a TT Cyklorenovy Cvikov, kteří pracovali bezchybně celý den, dobrovolným hasičům a v neposlední řadě všem sponzorům a partnerům akce, bez kterých by se závod nemohl uskutečnit.“

Kompletní výsledky a fotogalerii naleznete na stránkách www.triatlonvdf.cz, akci finančně podpořilo město Varnsdorf a Ústecký kraj.

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..