Letošní turistická sezóna nabízí pro návštěvníky a milovníky Českého středohoří a Podřipska mnoho způsobů vyžití – aktivní turistiku, cykloturistiku, relaxaci, návštěvu památek a spoustu dalšího. Kouzlo historických památek, samotných krás přírody, či zajímavostí, umocní samozřejmě také způsob cestování za nimi.

Ať už se rozhodneme pro železniční, silniční či vodní dopravu, máme z čeho vybírat. Pro výlety a cestování se v této destinaci nabízí například již tradiční a známý Podřipský motoráček, dále Cyklobus i pro pěší do Českého středohoří, lodní doprava prostřednictvím Porta Bohemica I a nově také Středohorský motoráček. Všechny tyto produkty mají pravidelné jízdní řády, které jsou vzájemně časově propojené, čímž vzniká velké množství příležitostí k výletům a cestování Podřipskem a Českým středohořím.

„Tyto možnosti výletů a aktivní vyžití volného času jsou lákadlem nového turistického portálu Výlet na každý den na adrese www.stredohori-podripsko.cz, který jsme připravili jako podporu našich dopravních produktů,“ uvedl Bohumil Augusta, ředitel KŽC Doprava.

 

Na turistickém portálu najde každý zájemce informace o motoráčcích, cyklobusu i lodi, dále je zde spousta zajímavostí a turistických cílů, které stojí za návštěvu. Nechybí také online rezervace jízdenek a dalších akcí a aktivit. Nabídka portálu také zahrnuje výběr restaurací a ubytování, pro využití vícedenních výletů a pobytů.

Podřipským motoráčkem po zrušené trati Budyňka

Podřipský motoráček jsme měli možnost vyzkoušet již v roce 2010, kdy poprvé příležitostně projel po zrušené trati zvané Budyňka, vedoucí z Roudnice nad Labem do Libochovic. V loňském roce se tento motoráček těšil velkému zájmu a dočkal se pravidelného jízdního řádu. Ani letos tomu nebude jinak. Trať Budyňka opět ožije, a to každou prázdninovou sobotu a neděli! V sobotu zaveze zájemce do lokalit v trase Roudnice nad Labem – Libochovice – Litoměřice, v neděli pak v trase Roudnice nad Labem – Libochovice – Louny.

Historický vlak u zastavky Mnetěš, foto Karel Mikolášek

 „Trasa od Roudnice nad Labem po Libochovice je navíc od dubna letošního roku lemována informačními panely, které byly vyrobeny a instalovány ve spolupráci výše zmíněných partnerů. Informační panely obsahují texty a fotografie týkající se historie této trati, jednotlivých zastávek, či turistických cílů. Na každém panelu bylo vyčleněno místo pro jízdní řády vláčků, místní akce a své místo nalezly také texty v braillově písmu,“ doplnil Bohumil Augusta.

Letošní premiéra Středohorského motoráčku

Středohorský motoráček brázdící trasu Roudnice nad Labem – Lovosice – Úštěk a zpět, se nově těší na své zájemce již od 2. června 2012. „Nostalgický Středohorský motoráček svou trasou určitě nenechá nadšené turisty bez povšimnutí. Takový výlet do historického městečka Úštěk, ve spojení s aktivní turistikou, či relaxací, to je opravdu lákadlo. Nebo také trasa směrem Lovosice, Třebenice, Obrnice, či Most – no uznejte..,“ domnívá se Bohumil Augusta.

Motorový vůz M 131.1280 Martiněves – Mšené Lázně, fotoKarel Mikolášek

Bixeum je dalším počinem a novinkou letošní sezony. Jedná se o muzeum vzniklé v železničním voze Bix, které mapuje historii železničniční dopravy na Podřipsku.

Cyklobusem i pro pěší Českým středohořím a Podřipskem

Cyklobus se svým pravidelným jízdním řádem pro červen, prázdniny a část září, je připraven a pro letošní sezónu o několik zastávek rozšířen. „Díky podpoře CCR Litoměřice jsme mohli zachovat zavedené cíle z minulých sezón a z našich prostředků nabídnout návaznosti na motoráčky, či loď,“ uzavřel Bohumil Augusta. Letošní novinkou je také dopravní návaznost pro lázeňské hosty z Lázní Mšené a propojení cyklisty i bruslaři velmi oblíbenou trasu mezi Horními Počaply a Mělníkem.

Pro další inspiraci doporučujeme hledat na www.stredohori-podripsko.cz.

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..