Xterra má v tomto roce za sebou už dva závody českého poháru a celkem 6 možností bodovat, ale náročné léto s dalšími 11 závody Xterra v řadě teprve začne. Vše odstartuje 10. července rovnou mistrovstvím republiky na sprint trati v Děčíně a končí 28. srpna v Hradci Králové. Mezitím česká Xterra zavítá mimo jiné na Moravu nebo do Německa.

V Děčíně to bude sice jeden z vrcholů celé série, přesto je třetí ročník závodu vhodný úplně pro každého. Připravené tratě jsou na klasických délkách českého poháru Xterra, tedy po extrému v Prachaticích opět lehké zklidnění. Bez problémů by měli závod zvládnout i nováčci a ti jsou také srdečně zváni. Novinkou oproti minulému roku je vložený závod štafet, ve kterém se mohou prosadit také specialisté na jednotlivé disciplíny. Desátého července si v Děčíně užijí boj o tituly i děti, je pro ně opět nachystán závod s plaváním v termálním bazénu.

Závod začne plaváním na 1 km v Labi a obtížnost této části bude záviset hlavně na aktuálním průtoku Děčínem. Víceméně se bude plavat jen po proudu, přesto je takové plavání náročnější než na rovné vodě. Z depa na Labském nábřeží přímo v centru Děčína se pokračuje na cyklistickou část, která obsahuje jak jízdu ve městě, tak i technicky náročnější terén. Pojede se celkem 20 km rozdělených do dvou okruhů.

Závěrečný běh pak závodníky zavede do zámeckého parku a bude dlouhý 5 km. Pořadatelé nabízejí i jednu netradiční odměnu. Při účasti více jak 150 závodníků dostanou všichni startující své 300 korunového startovného zpět, nebo jej mohou prostřednictvím pořadatelů věnovat na dobročinné účely. Rozšířit počet startujících by měl také pravidelný účastník Xterra závodů Martin Koukal, který na zimní olympiádě ve Vancouveru společně s reprezentačním týmem senzačně získal bronzovou medaili. Bojovat o vítězství bude samozřejmě i celá česká špička.

Otazník stále visí nad účastí Karla Zadáka. Český reprezentant totiž bojuje o možnost startu na beznadějně vyprodaném světovém poháru ve Francii, ten se jede hned den po závodě v Děčíně. Na nejlepší v Děčín Zedníček Xterra Cup čekají finanční a věcné ceny pro všechny kategorie. Pak také tombola s cenami jako auto na víkend, horské kolo nebo večeře v luxusní restauraci. Lákadlem může být i bohatý doprovodný program včetně atrakcí pro děti i dospělé, občerstvení nebo atraktivní prostředí Děčína ideální pro rodinný výlet.

Další informace jsou k dispozici na webu www.xterra.cz.

Další závody XTERRA CZECH TOUR:

 • 10.7. Děčín – sprint MČR
 • 17.7. Opava – Challenge
 • 24.7. Ostrov – supersprint MČR
 • 31.7. Horní Planá
 • 6.8. Špindlerův Mlýn – Challenge
 • 7.8. Špindlerův Mlýn – World Tour, European Tour, MČR a kvalifikace na MS
 • 14.8. Zittau – World Tour, European Tour a kvalifikace na MS – Challenge
 • 21.8. Přední Výtoň – Challenge
 • 28.8. Melechov – Challenge
 • 28.8. Hradec Králové – Challenge
 • 28.8. Hradec Králové

Tučně jsou označeny závody Českého poháru Xterra

Pořadatel Xterra Děčín: Marek Peterka – 602 510 624

1 reply

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..