Devátý díl GIANT LIGY – Grand Prix města Česká Lípa byl vyšperkovaný elitními jezdci a tentokrát navíc i legendami České Cyklistiky. Vynikající divácká podpora a technický okruh, tak to byl další závod GIANT ligy, tentokrát v centru města České Lípy.

Sportovní  odpoledne opět začala již v 17:00 hod McDonald’s dětská TOUR, a pak následoval závod cyklistických legend let minulých. O vítězství mezi legendami se rozhodlo v závěrečném spurtu, kde zvítězil Zdeněk Janda před Ladislavem Ferebauerem (oba RH Plzeň) a Karlem Vávrou (Dukla Brno).

Zdeněk Janda na špici legend

Závod kategorie ELITE tentokrát odstartoval v 19:00 za hlasité divácké podpory, kdy se necelá třicítka jezdců vydala na trať technického okruhu. Ostré tempo se rozjelo hned od startu a jezdci byli tak rychlí, že zaváděcí vůz měl co dělat, aby cyklistům v zátáčkách odjel. Do prvního úniku se pustil Zelinka (Fanfalsh – Nutrixxion), ale po necelých pěti kolech byl jeho náskok smazán. O roztrhání skupiny se ještě pokusil Richard Faltus (Fanflash – Nutrixxion) a Ondra Pávek (AC Sparta), ale i jejich snaha byla marná.

Triumf Zdeňka Mlynáře

Rozhodující  únik necelých 10 kol před cílem vyprovokoval opět Zelinka a společně s ním se na čele vytvořila velice silná čtyřčlenná skupina jezdců Zelinka, Soukup, Dlouhý a Mlynář. Jiří Nesveda tentokrát závod protaktizoval a v rozhodujícím úniku chyběl, zbyla na něho tak až pátá příčka celkového hodnocení.

Závěrečný  spurt vyhrál super spurtér Mlynář a radoval se tak ze zaslouženého vítězství v nabitém závodě elitních jezdců. Na aktivního Zelinku zbyla druhá příčka a třetí místo obsadil velice dobře takticky jezdící Josef Soukup (Duratec – Jambor). Ženám jasně dominovala cyklokrosová reprezentantka Jana Kyptová (Johnosn Controls).

GP města Česká Lípa 20. června 2010

Čas vítěze: 1:01.05 h 47 km

  1. místo Zdeněk Mlynář (Max Cursor)
  2. místo Ondřej Zelinka (Fanfalsh – Nutrixxion)
  3. místo Josef Soukup (Duratec-Jambor)
  4. místo Vojtěch Dlouhý (PSK Whirlpool Author)
  5. místo Jiří Nesveda (AC Sparta Praha )

PowerBar Cup Juniorů

  1. místo Michal Kubín (TJ Sokol Holé Vrchy)

Sýkora sportswear Cup (ženy)

  1. místo    Jana Kyptová (Johnson Controls )
  2. místo Tereza Trefná (Alltraining.cz)

KISS Proton prestige (soutěž aktivity)

  1. místo Martin Vodák (CK Sport Blažek)

NaCesty.cz CUP (soutěž jezdců nad 40let)

  1. místo Jiří Tobrman (Duratec – Jambor)

Fotogalerie na Bike24.cz

IMG_0320 IMG_0363 IMG_0276

0 replies

Leave a Reply

Want to join the discussion?
Feel free to contribute!

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..